4_1Normal boy uzaması genetik, beslenme ve hormonların uygun etkileşimi sonucu olur. Hormonlar içinde özellikle büyüme hormonu önemli olup tiroid hormonu, kortizol, cinsel hormonları da büyüme üzerine etkileri olan hormonlardır.  Boyun genetik olarak belirlenmesi esas olarak anne ve bebek boylarının ortalamasına dayanmaktadır. Yapılan araştırmalar erkek çocukların bu ortalamanın biraz üstüne kız çocuklarının da biraz altında kaldıklarını göstermektedir.

Büyüme eğrileri doktorlara bebeğin hangi noktada normalden ayrıldığı konusunda, anne ve babanın ölçüleri çocuğun beslenme durumu ve genel sağlık durumu da dikkate alınarak, inceleme gerekip gerekmediği konusunda yol gösterirler. İlk yıl boyunca büyüme sıçramalar halinde gerçekleştiği için büyümenin çok az veya çok fazla olduğunu gösteren tek bir ölçüm önemli olmayabilir. Yine de bir uyarı olarak dikkate alınmalıdır.  Anne ve babalar çocuklarının boyunu yaşıtları ile karşılaştırarak yada kıyafetlerine göre değerlendirebilirler. Yıllık büyüme hızı, en hızlı olduğu dönemde yani ilk bir yaş içinde 25 cm’dir. İkinci yaşta ise 12 cm, okul öncesi dönemde 6 ile 8 cm, buluğu çağına kadar da ortalama olarak 5 ile 6 cm olmalıdır. Ergenlik de hızlı büyüme dönemidir. Bir çocuk ergenlik öncesinde yılda 5 cm’den az büyüyor ise büyüme eğrisinde aynı çizgide devam edemiyor ve geride kalıyor ise sorun var diyebiliriz.

Bizleri de bu gibi durumlarda tek başına bırakmayacak olan supratall kapsül gibi yardımcı olabilecek ürün seçeneklerini de tercihleriniz arasına yerleştirerek beklenilen sonuçlarında doğru bir şekilde ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Düzenli ve önerilen bir şekilde de kullanımının sağlanması ilerleyen zamanlarda da olumlu sonuçları ile karşılaşmamıza da destekleyici olabilirsiniz.

Supratall kapsül nereden bulurum?

Supratall kapsülü en ucuz ve en hesaplı fiyatlarımız ile birlikte temin etmek istiyor ya da bununla birlikte toptan satın almak isteyenlerdenseniz Ankara, Erzincan, İstanbul, Bitlis, İzmir, Kırıkkale, Bursa, Çanakkale, Ordu, Erzurum gibi bütün şehirlerimizden de temin edebilirsiniz. Bununla birlikte supratll kapsülü https://www.supratallsatis.com/ internet sitesi üzerinden kolay ödeme seçeneklerimiz ile birlikte sipariş vererek sahip olma şansını yakalayabilirsiniz.

Supratall kapsül Avrupa’dan nasıl sipariş verebilirim?

Sizlerde supratall kapsülü Avrupa kampanyalarımızdan faydalanmak istiyorsanız Almanya, Amerika, Hollanda, Belçika, İsviçre, Norveç, Danimarka  gibi bütün Avrupa ülkelerinden de temin edebilirsiniz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız; supratall kapsül, supratall,supratall kapsül nedir, supratall kapsül nasıl kullanılır, supratall kapsül içeriği, kullanıcı yorumları, supratall kapsül kullananlar, supratall kapsül sipariş ver, supratall kapsül nasıl sipariş verebilirim, supratall kapsül nereden satın alabilirim, supratall kapsül fiyatı, supratall kapsül ankara, supratall kapsül istanbul, supratall kapsül izmir, supratall kapsül bursa, supratall kapsül konya, supratall kapsül almanya, supratall kapsül amerika, supratall kapsül hollanda, supratall kapsül belçik.

 1. Melike dedi ki:

  kargo kac günde elime ulaşır acaba?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Melike Hanım;

   Kargo yurtiçine 1 ile 2 iş günü içerisinde, yurtdışına ise 3 ile 4 gün içerisinde ulaşmaktadır. İyi günler dileriz..

 2. Saida dedi ki:

  Yaşım 23 boyum 160sm. Bu ününün bir faydası olurmu acaba ve kaç süre icinde


Supratall Türkiye
Supratall Satın Al

Supratall Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.
Google | Supratall | Supratall Nedir - RSS - Google Sitemap
Supratall Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden supratallsatis.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Gizlilik Ve Güvenlik

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?