Boy Kısalığı Neden Olur?

Kısa boylu olmak birçok insanın kafasına taktığı problemdir. Bu bağlamda, boy kısalığı neden olur? Boyumu nasıl uzatırım? Kısa boy nasıl uzatılır? Gibi bir çok soru sorulmaktadır. Genetik faktörlerin ve bir takım hormonların bir arada çalışması ile birlikte büyüme gerçekleşir. Uzun boylu olmada tiroid ve seks hormonlarının da etkisi vardır. Aile içindeki boy uzunluğu çocuğun boyunu kalıtımsal olarak belirlemektedir. Özetlemek gerekirse genler, insan boyunu etkilemektedir.

 

Boy uzunluğunu etkileyen faktörlerden örnek verecek olursak, yetersiz beslenme ve sağlık koşullarının iyi olmamasının etken olduğu söylenebilir. Başlıca boy kısalığı nedenleri, beslenme bozuklukları, Kalıtımsal kemik hastalıkları, kromozom hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kalp hastalıkları, tip 1 diyabet, tiroid hastalıkları, bağırsak hastalıkları, paratiroid bozukluğu, büyüme hormonunda az salgı olması ve genlerdir.

Aynı ırktan olan kişilerin beslenme tarzlarına göre boy farkı ortaya çıkar. Bunun nedeni beslenmede tarzında ki yetersizlikler kişinin kısa boylu olmasını sağlar. Özetlemek gerekirse uzun veya kısa boylu olmak her ne kadar genetik olarak düşünülse de tek nedeni genetik faktörler değildir. Tüketilen besinlerin de boy ölçüsünde etkisi vardır. Boy Uzatıcı takviyeler almanız boy ölçüsünde etkilere sebep olabilir. Supratall Kapsül ilaç değil besin takviyesidir.

 

Bize bu kelimelerden ulaştınız:

boy uzatıcı hap, boy uzatıcı vitamin hapı boy uzatıcı gıda takviyesi, boy nasıl uzatılır, boy uzatmanın yolları nelerdir. boy uzatmanın zararları boy uzatıcı hapların zararları kısa boy nasıl uzatılır, supratall boy uzatıcı gıda takviyesi supratall nedir supratall ne işe yarar supratall kullanımı supratall nasıl kullanılır supratall sipariş hattı supratall watsapp hattı supratall müşteri hizmetleri alo supratall bu kelimelerden bize ulaştınız

Supratall boy uzatıcı gıda takviyesi nasıl sipariş verebilirim?

Boy uzatıcı, supratall sipariş hattı boy uzatmaya yardımcı whatsapp hattından sipariş verebilirsiniz,

Supratall besin takviyesi avrupadan nasıl sipariş verebilirim?

Supratall boy uzatmaya yardımcı Almanya, Hollanda, Belçika, Hollanda, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya gibi tüm Avrupa ülkelerinden supratall Avrupa sipariş hattı supratall müşteri hizmetlerinden yurtdışı supratall sipariş hattından sipariş verebilirsiniz


Supratall Türkiye
Supratall Satın Al

Supratall Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.
Google | Supratall | Supratall Nedir - RSS - Google Sitemap
Supratall Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden supratallsatis.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Gizlilik Ve Güvenlik

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?